Yeni Nokian 185/65 R15 92H XL eLine 2 Yaz Lastiği Genişlet

Nokian 185/65 R15 92H XL eLine 2 Yaz Lastiği 2018

Kargo Bedava! Havale ile Yapılan Siparişlerde Ek %2 İndirim! Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Varan Taksit Seçenekleri!
Nokian Nokian

T429859

Yeni

Jant Çapı15
Kesit Oranı65
Kullanım TürüBinek
MevsimYaz
Taban Genişliği (mm)185 

Daha Fazla Detaylar

328,00 TL

Vergi Dahil

Nokian 185/65 R15 92H XL eLine 2 Yaz Lastiği

NT_hero-Nokian-eLine2.jpg

Maksimum çevre dostu güvenlik

AA-sınıfı Yeni Nokian eLine 2 yaz lastiği, orta sınıf binek otomobiller için her türlü hava koşulunda güvenli bir yüksek performansı garanti eder. Klansmanında en yüksek sınıfta yer alan bu lastik, AB lastik etiketlemesine göre ıslak zeminde yol tutuş ve yakıt verimliliği kategorilerinde A sınıfında yer almaktadır.

 • ISLAK ZEMİNDE MAKSİMUM KONTROL
 • EŞSİZ ÇEVRECİ SÜRÜŞ DENEYİMİ, 100 KM’DE 0,6 LİTREYE VARAN YAKIT TASARRUFU
 • TÜM HIZLARDA ÜST DÜZEY SÜRÜŞ KONFORU
Nokian_eLine_2.png

Etkin suda kızaklama önleme

Lastiğin iç omuz bölgesi üzerindeki özel tasarım suyun tahliye hızını artırır. 

Nokian Tyres Coanda Teknolojisi


Lastiğin iç omuz bölgesi üzerindeki sırt bloklarının eğimli, rampaya benzer dizaynı, boyuna kanallardaki su akışını enine kanallara yönlendirerek suyun tahliye hızını artırır. Lastik aşındığında bile lastiğin kızaklama önleyici özellikleri korunur.

coanda-technology-eline2.gif

Güvenliği Artıran Yenilikler


 • Sessiz Yanak Teknolojisi
  Nokian-eline-2-Silent-Sidewall-Technolog

  Daha fazla sürüş keyfi. - Lastiğin yanak kısmıyla sırtı arasında bulunan özel geliştirilen kauçuk bileşik, yol yüzeyinden kaynaklanan ses ve titreşimleri etkin şekilde filtreleyerek, kulağı rahatsız eden zararlı ses dalgalarının lastik yanağından yolcu kabinine ulaşmasını engeller.

 • Sessiz Kanal Tasarımı
  Silent-Groove-Design-720px.png

  Daha sessiz daha fazla kilometre. - Lastiğin çevresel sırt blok duvarlarında kullanılan bu tasarım, sürüş konforunu artıran tasarım yeniliğidir. Golf topunun yüzeyine benzeyen yarım küre şeklindeki oyuklar, lastik yüzeyindeki hava akışını kontrol ederek enlemesine kanalların neden olduğu rahatsız edici uğultu çıkarmalarını önler. Bu tasarım, hava direncini azaltarak lastik yüzeyinin ısınmasını engeller. Bu sayede lastiğin aşınma direnci artar ve aynı lastikle daha çok kilometre yapmak mümkün olur.

 • Trompet Kanalları
  Nokian-eLine-2-Trumpet-grooves-720px.png

  Lastiğin omuz kısımlarında yer alan ve Nokian’ın “Trumpet Groove” (trompet kanal) adını verdiği mermi şeklindeki girintiler su akışını optimize edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu kanallar lastik ile zemin arasında kalan suyu toplar ve hızla ana kanallardan enine kanallara aktararak lastiğin yol tutuşunu artırır.

 • Yeni Nesil Güvenlik Göstergesi
  Nokian-eline-2-new-dsi-450px.gif

  Artırılmış güvenlik. - Lastiğin sırtında bulunan yeni nesil Sürüş Güvenliği Göstergesi lastik dişlerinin milimetre cinsinden derinliğini gösterir. Lastik aşındıkça bu göstergedeki rakamlar ve su damlası simgesi silinmeye başlayarak ve sürücüyü suda kızaklama riskinin arttığı konusunda uyarmaktadır. Lastiğin diş derinliği dört milimetrenin altına indiğinde lastik çevresinde kırmızı bir çizgi belirir. Bu çizginin belirmesi güvenlik riskinin arttığını gösterir ve bu durumda yaz lastikleri yenilenmelidir.

 • Parlatılmış Kanallar
  Nokian-eLine-2-Polished-Grooves-720px.pn

  Etkin suda kızaklama önleme. - Lastiğin ana kanallarının parlatılmış olması şık bir görünümün sunmanın yanı sıra fonksiyonel bir amaç taşır. Bu kanalların parlak ve pürüzsüz olması suyun kolayca ve etkili şekilde lastik dışına uzaklaştırılmasını sağlar. Ana kanallar açık ve optimum bir tasarımla şekillendirilerek hacimleri artırılmış, böylece suda kızaklama yapmaları önlenmiştir.

 • Sürüş Güvenli Göstergesi
  Nokian-eLine-2-DSI-720px.png

  Güvenliği ve sürüş konforunu artırır. - Nokian Tyres’ın patentli Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI), lastiğin diş derinliği dört milimetrenin altına indiğinde lastik sırtındaki su damlası simgesi silinerek sürücüyü suda kızaklama riskinin arttığı konusunda uyarmaktadır. Lastiklerde diş derinliğini gösteren rakamlar ve suda kızaklama riskini gösteren su damlası simgesi, aracının lastiklerini kontrol eden sürücünün çok rahat görebileceği bir açıyla yerleştirilmiştir.

 • Rafine Yağlar
  nauraly.jpg

  Lastik üretiminde sadece rafine yağ kullanılır. Zehirli ve kanserojen kimyasallar kullanılmaz. Nokian Tyres kendi alanında doğa dostu yaklaşımların öncüsüdür. Üretiminde rafine ve düşük aromatik yağları kullanan dünyanın ilk lastik üreticisidir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zeminde yol tutuşu ve diğer emniyet özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Hız KoduH
Jant Çapı15
Kesit Oranı65
Kullanım TürüBinek
MevsimYaz
Taban Genişliği (mm)185 mm
Yük Baremi92
Diğer
Garanti Süresi (Ay)24
Yurtdışına SatışYok
Stok koduT429859
Tamam

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. 

TEKNOROVA® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır