Yeni Nokian 235/55 R18 100V Line SUV Yaz Lastiği Genişlet

Nokian 235/55 R18 100V Line SUV Yaz Lastiği 2018

Kargo Bedava! Havale ile Yapılan Siparişlerde Ek %2 İndirim! Tüm Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Varan Taksit Seçenekleri!
Nokian Nokian

T429006

Yeni

ant Çapı18
Kesit Oranı55
Kullanım Türü4X4
MevsimYAZ
Taban Genişliği (mm)235 mm

Daha Fazla Detaylar

533,00 TL

Vergi Dahil

Ayrıntılar

nokian-23555-r18-100v-line-suv-yaz-lasti

Farklı yol koşullarında kullanılan SUV araçlar için tasarlanan Nokian Line SUV yaz lastikleri, keyifli bir sürüş konforu, yüksek performans ve ıslak zeminde sağlam yol tutuşu sunar. Sürüş güvenliğine önem veren ve bozuk yollarda olduğu gibi şehir trafiğinde de güçlü arazi araçlarının keyfini çıkarmak isteyen sürücüler için doğru bir seçimdir. Nokian Line SUV lastiklerin dayanıklılığı Nokian Aramid Yanak teknolojisiyle artırılmıştır. Lastiğin yanak yapısında kullanılan son derece dayanıklı aramid lifleri, yanak bölgesini güçlendirerek ani darbelere ve kesici etkilere karşı daha iyi dayanmasını sağlar. Nokian Line SUV lastikleri, ıslak zeminde mükemmel bir yol tutuşu sunarken, özel sırt deseni suda kızaklamayı önlemek için özel olarak geliştirilmiştir.

  • ARAMİD LİFLERİYLE DESTEKLİ YANAK YAPISININ SUNDUĞU BENZERSİZ DAYANIKLILIK
  • BİRİNCİ SINIF KONFOR, PERFORMANS VE YAKIT VERİMLİLİĞİ
  • ISLAK ZEMİNDE MAKSİMUM GÜVENLİK
Beklenmedik durumlara karşı mükemmel koruma ve dayanıklılık

Yanak kauçuğunu güçlendiren aramid lifleri, lastik yanağının dış darbelere ve jant damağının oluşturduğu baskıya daha iyi dayanmasını sağlar.

Nokian Aramid Yanak Teknolojisi

Aramid Yanak Teknolojisi beklenmedik durumlara karşı mükemmel dayanıklılık ve güvenlik sağlar. Yanak yapısında kullanılan son derece güçlü aramid lifleri, lastik yanaklarına mükemmel bir dayanıklılık ve delinme direnci kazandırır. Bu malzeme havacılık, uzay ve savunma sanayi sektörlerinde de kullanılmaktadır. Yanak kauçuğunu pekiştirerek güçlendiren aramid lifleri, lastik yanağının dış darbelere ve jant damağının oluşturduğu baskıya daha iyi dayanmasını sağlar.

nokian-23555-r18-100v-line-suv-yaz-lasti
Islak zeminde daha iyi direksiyon hakimiyeti ve güvenlik

Lastik sırt yüzeyinin en dışındaki çevresel bloklara, daha kararlı bir direksiyon hakimiyeti sağlayan ve bir ucu açık derin diyagonal kanallar yerleştirilmiştir.

Su Toplama Kanalları (Hydro Grooves)

Lastik sırt yüzeyinin en dışındaki çevresel bloklara daha kararlı bir direksiyon hakimiyeti sağlayan, bir ucu açık derin diyagonal kanallar yerleştirilmiştir. Nokian’ın “Hydro Grooves” (su toplama kanalları) adını verdiği bu tasarım yeniliği aynı zamanda lastik ile zemin arasındaki suyu toplayıp çevresel kanallara yönlendirerek suda kızaklamayı etkili şekilde önler.

nokian-23555-r18-100v-line-suv-yaz-lasti
Suda kızaklamayı önleyen etkili tasarım

Lastiğin omuz kısımlarında yer alan ve Nokian’ın “Trumpet Groove” (trompet kanal) adını verdiği mermi şeklindeki girintiler su akışını optimize edecek şekilde tasarlanmıştır.

Trompet Kanallar (Trumpet Grooves)

Lastiğin omuz kısımlarında yer alan ve Nokian’ın “Trumpet Groove” (trompet kanal) adını verdiği mermi şeklindeki girintiler su akışını optimize edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu kanallar lastik ile zemin arasında kalan suyu toplar ve hızla ana kanallardan enine kanallara aktararak lastiğin yol tutuşunu artırır.

nokian-23555-r18-100v-line-suv-yaz-lasti
Güvenliği Artıran Yenilikler
Parlatılmış kanallarTaş sıkışmasını engelleyen tasarımArazi pençeleri
nokian-23555-r18-100v-line-suv-yaz-lasti
Derin enlemesine kanallar, ok şeklindeki yönlü güçlü diş bloklarıyla ve parlatılmış ana kanallarla mükemmel bir uyum içinde bir araya gelerek suyu ve çamuru etkili şekilde lastik yüzeyinden uzağa taşır. Bu sırt deseni ıslak ve çamurlu zeminlerdeki tehlikeli kızaklamaları önlemede son derece etkilidir.Sırt deseninin ana kanallarında yer alan taş itici (stone ejector) tümsekler, lastik kanalların içine ve dişlerinin arasına taş sıkışmasını önlediği gibi lastiğin dayanıklılığını da artırır. Bu tasarım lastiğin taş fırlatmasını da önlediği için diğer araçların ve yol çevresindeki canlıların zarar görmesine engel olur.Dörtgen şeklindeki diyagonal pençeler yol yüzeyini kontrollü bir biçimde kavrayarak kumlu ve yumuşak zeminlerde çekiş gücünü ve frenleme performansını artırır.
Sessiz kanal tasarımıSürüş güvenliği göstergesi (DSI)Bilgi alanı
nokian-23555-r18-100v-line-suv-yaz-lasti
Sessiz Kanal Tasarımı, lastiğin çevresel sırt bloklarının duvarlarında kullanılan ve sürüş konforunu artıran bir tasarım yeniliğidir. Golf topunun yüzeyine benzeyen yarı-küre şeklindeki oyuklar, lastiğin yüzeyindeki hava akışını kontrol ederek enlemesine kanalların neden olduğu gürültüyü azaltır ve rahatsız edici bir uğultu çıkarmalarını önler. Bu tasarım hava direncini azaltarak lastik yüzeyinin ısınmasını engeller. Böylece lastiğin aşınma direnci artar ve aynı lastikle daha çok kilometre yapmak mümkün olur.Nokian Tyres’ın patentine sahip olduğu Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI), diş derinliği dört milimetrenin altına indiğinde lastiğin sırtındaki su damlası simgesi silinerek sürücüyü suda kızaklama riskinin arttığı konusunda uyarmaktadır. Lastiklerde diş derinliğini gösteren rakamlar ve suda kızaklama riskini gösteren su damlası simgesi, aracının lastiklerini kontrol eden sürücünün çok rahat görebileceği bir açıyla yerleştirilmiştir.Lastiğin yanak kısmındaki bilgi alanında yer alan konum ve basınç göstergeleri güvenliği artırır. Bu bilgi alanında lastiğin doğru hava basıncı ve lastik değişimi için montaj konumları yer almaktadır. Ayrıca lastik yanağına eklenen yeni bir bilgi alanında alaşım jantlar için somun tork değerleri verilerek ilave güvenlik sağlanmıştır. Sportif ultra yüksek performans (UHP) lastik modellerinin çoğu, somunlar sıkıştırılırken özel dikkat gerektiren alüminyum jantlara takılırlar. Bu somunları doğru torkla sıkıştırmak ve her 100 - 200 kilometrede bir gevşeyip gevşemediklerini kontrol etmek büyük önem taşır.
Pürüzsüz sürüş konseptiCoral Silika diş bileşiğiSaflaştırılmış yağlar
Bu konsept, yüksek hızlarda düşük yuvarlanma direnciyle güvenli bir direksiyon hakimiyetini bir arada sunar. Lastiğin diş yapısının hem güçlü hem de esnek olması için omuz kısımlarında kanalların ve ince kanalların optimum şekilde yerleştirildiği bir desen, açık uçları farklı şekillerde düzenlenmiş kanallar ve aralarında köprüler olan farklı boyutta dişler kullanılmaktadır. Bu gelişmiş desen tasarımı hem binek otomobil seviyesinde sürüş konforu sunarken hem de düşük ısı üretimi elde edilmesini sağlar ve yakıt verimliliği de önemli ölçüde artar.Yeni nesil sırt hamuru, silika ile kauçuğu mercan benzeri genişleyen bir molekül yapısıyla bir araya getirerek lastik sırtını güçlendirir ve rijit bir forma sahip olmasını sağlar. Böylece sürücü, kusursuz bir direksiyon hakimiyetine sahip olur. Bu yeni nesil hamur bileşiği sayesinde Line SUV lastikleri, ıslak ve kuru zeminde mükemmel yol tutuşu sunar. Kauçuk bileşiminde kullanılan tümüyle yeni molekül zincirleri dizilimi, lastiğin ısı üretimini ve aracın yakıt tüketimini de azaltır. Lastik, mükemmel aşınma direncine sahiptir ve kullanım ömrü boyunca son teknolojiyle geliştirilmiş üstün özelliklerini korumaya devam eder.Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zeminde yol tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.
Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

nokian-23555-r18-100v-line-suv-yaz-lastinokian-23555-r18-100v-line-suv-yaz-lastinokian-23555-r18-100v-line-suv-yaz-lasti
TEST BİRİNCİSİ 
AutoBild Allrad (04/2015)
Almanya
Nokian Line SUV, 215/65R16 
"Örnek alınacak nitelikte, Islak zeminde çok iyi performans ve kısa fren mesafesi, çok dengeli yaz lastiği."
TEST BİRİNCİSİ 
auto TEST (05/2015)
Almanya
Nokian Line SUV, 215/65R16
"Örnek alınacak nitelikte, dinamik kullanım, yüksek direksiyon hassasiyeti, off-road güvenlik özellikleri, ıslak zeminde kısa fren mesafesi."
ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR 
Autozeitung (08/2015)
Almanya 
Nokian Line SUV, 215/65R16 
“Islak zeminde en iyi frenleme performansı. Islak yol koşullarında çok iyi sürüş özellikleri.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Tamam

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. 

TEKNOROVA® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır